Leden 2015

Jarní kolekce 2015 - Evangeline Ghastly

15. ledna 2015 v 8:13 | Maianne |  Novinky Fashion
Wilde potěšilo i milovníky těchto zvláštních panenek z "upíří" líhně Usmívající se. Novinek je dost a ani promo fotky nevypadají špatně, takže je zde rozhodně více těch, které pro nás budou pokušením.

Překvapením pro mě je tahle nejdříve nenápadná Evangeline Wilted Roses. Na promo fotkách vypadá velmi hezky, jako Sněhurka Usmívající se.
Copyright Wilde Imagination - source www.wildeimagination.com

Shadow Figures zatím nezklamala. Má zajímavé vlasy (ty světlé prameny skutečně vypadají nezvykle) a obleček je krásný - něžně růžový a přitom díky zlatým flitrům velmi sexy. Kupodivu i ty kalhoty na ní vypadají dobře.
Copyright Wilde Imagination - source www.wildeimagination.com

Jarní kolekce 2015 - Wilde Ellowyne

15. ledna 2015 v 6:44 | Maianne |  Novinky Fashion
Wilde si letos opravdu pospíšilo a vyšlo s prvními panenkami z jarní kolekce. V řadě Ellowyne již nyní vydali panenky, které ukázali minulý týden na své první akci. Kromě toho ale navnaďují sběratele dalšími chystanými, které asi vyjdou v průběhu jara. Pojďme se tedy podívat, co nabízejí.

Ellowyne Ship Shape, která mě zaujala na prvních obrázcích, s účesem ve stylu 20. let, nevypadá na promo fotkách zase tak skvěle. Takže ve výsledku mě až tak nezaujala.
Copyright Wilde Imagination - source www.wildeimagination.com

Ani další, Heart & Soul, která také nevypadala špatně, nenaplnila mé očekávání (možná proto, že ofinky moc nemusím Mrkající).
Copyright Wilde Imagination - source www.wildeimagination.com

Novinky 2015 u Wilde - 2.

11. ledna 2015 v 11:31 | Maianne |  Novinky Fashion
Další novinky ukázali i v řadě Ellowyne. I zde se najde pár krásných, zejména účesy se mi hodně líbí.

Řada esenciálek (škoda, že tu není Amber), ale ta s dlouhými kudrnatými vlasy v pozadí, ta je skvělá

Krásný účes z 20. let Usmívající se


Jednoduché, ale elegantní
A opět krásné kudrny

Copyright from FB Wilde Imagination - source

Novinky 2015 u Wilde - 1.

11. ledna 2015 v 10:04 | Maianne |  Novinky Fashion
Jako už po několikáté, i letos přišel Tonner a Wilde na své první lednové akci s novinkami, které chystá na tento rok.
I když jsem se zařekla, že už s nimi nechci nic mít (díky jejich politice protěžování amerických zákazníků a naprosté ignoranci vůči neamerickým), letošními novinkami mě mile překvapili. Tak se podívejte se mnou a posuďte Usmívající se.

V řadě Evangeline Ghastly je pár opravdu povedených kousků.
Ta uprostřed má krásné šaty a i její vlasy vypadají zajímavě.Model vpravo mě tolik nezaujal a ta nahoře vpravo byla vydaná už teď jako speciálka, prodávaná jen v jejich obchodě - má sice zvláštní účes, ale jinak nic moc


Tahle vypadá tak normálně
a tahle také

Copyright from FB Wilde Imagination - source

Kalendář Fashion panenek - 2017

4. ledna 2015 v 12:12 | Maianne |  Akce oznámení 2015
Pro rok 2017 jsme vybrali jednodušší téma z hlediska pojetí, ale nebojte se Smějící se, pro kreativitu budete mít prostoru dost. Centrálním tématem bude - "BAREVNÁ KRÁSA"
Co to znamená? Pro každý měsíc bude zvolena nějaká barva a na fotce by pak měla být panenka v nějakém luxusním (nejlépe historizujícím nebo romantickém) oblečení ve vybrané barvě. Oblečení nemusí být jednobarevné, ale zadaná barva musí převládat nebo být dominatní.

Technické provedení zůstane jako v druhém kalendáři, tedy na výšku a v barvě.
Protože panenky, a zejména jejich oblečení, mají být ústředním motivem obrázků, je potřeba, aby na každém obrázku byla panenka zachycena buď celá nebo minimálně ze 3/4. Podmínkou také je, aby aspoň kolem hlavy (nad hlavou i na obou stranách) měla dostatek volného prostoru, aby při tvorbě kalendářů nedošlo k nehezkým posunům v kompozici.
Prosím ještě, abyste posílali fotky v co největším rozlišení, protože po zvětšení na formát A3 je pak dost velká ztráta ostrosti. Podmínkou tedy je rozlišení alespoň 2200 x 2900 px.
Budeme se těšit na vaše fotky i na to, které budou nakonec vybrány.

Maianne a Lenka B.

Kalendář Fashion panenek 2016

4. ledna 2015 v 12:10 | Maianne |  Akce oznámení 2015
Protože jsme v loňském roce nestihli tento kalendář dodělat, ponecháme téma kalendáře stejné a zkusíme ho připravit na rok 2016. Jak jsme již psali u kalendáře s BJD panenkami, protože není reálné dokončit a objednat kalendář na následujícíc rok, pokud se fotí ještě v prosinci, budeme kalendáře připravovat o rok dříve. Letos tedy kromě tohoto kalendáře budeme fotit ještě jeden kalendář.Oznámení kalendáře na rok 2017 najdete zde.

Na rok 2016 tedy zůstává centrální téma celého kalendáře "SVĚTOVÉ METROPOLE".
POZOR! Fotky, které již byly nafoceny, tak budou ponechány a budeme pokračovat s anketou na březen a duben.

Co to znamená? Že důraz bude kladen především na zajímavé pózování panenek a jejich oblečení (jeho nápaditost, vhodnost pro vybrané roční období) a - POZOR - podtématem každého měsíce bude jedna světová metropole. Není to sice nezbytné, ale oblečení by mohlo být stylizováno podle tohoto města nebo země, ve které se nachází.
Panenky mohou být foceny v interiéru a v jejich pozadí by mohlo být něco, co by vybranou metropoli symbolizovalo, připomínalo (kousek siluety významného objektů jako je např. Eiffelova věž, část fotky nebo obrázku z tohoto města, nějaký typický předmět s nějakým symbolem).
V podstatě se snažíme vytvořit něco jako jsou modelingové fotky, protože tyto krásky si to určitě zaslouží. Vím, že to nebude jednoduché, ale o to to může být zajímavější Smějící se.

Budou také trochu změny v technickém provedení.
Protože panenky, a zejména jejich oblečení, mají být ústředním motivem obrázků, je potřeba, aby na každém obrázku byla panenka zachycena buď celá nebo minimálně ze 3/4. Podmínkou také je, aby aspoň kolem hlavy (nad hlavou i na obou stranách) měla volný prostor, aby při tvorbě kalendářů nedošlo k nehezkým posunům v kompozici.
Panenky jsou vysoké, takže bude i letos formát na výšku a v barvě. Prosím ještě, abyste posílali fotky v co největším rozlišení, protože po zvětšení na formát A3 je pak dost velká ztráta ostrosti. Podmínkou tedy je rozlišení alespoň 2200 x 2900 px.
Budeme se těšit na vaše fotky i na to, které budou nakonec vybrány.


Kalendář BJD panenek 2017

4. ledna 2015 v 12:01 | Maianne |  Akce oznámení 2015
Dále zahajujeme focení do kalendáře BJD panenek na rok 2017 s tématem "POD KAPRADÍM".

Podmínky pro focení zůstávají podobné jako u druhého kalendáře. Centrální téma má přiblížit svět v lese, na louce. Svět lesních zvířat a bytostí jako jsou elfové, skřítci, víly a dalších bytůstek, které do lesa nebo na louku rády zavítají. Zkusme se přenést do světa bez shonu, zmatků, do světa ticha a tajemných zákoutí.
Technické parametry budou tentokrát jiné, protože budeme dělat kalendář na šířku. Barvu prozatím necháme. Prosím, abyste posílali fotky v co největším rozlišení, protože po zvětšení na formát A3 je pak dost velká ztráta ostrosti. Podmínkou tedy je rozlišení alespoň 2900 x 2200 px.

Budeme se těšit na vaše fotky i na to, které budou nakonec vybrány.

Maianne a Lenka B.


Resinová Ellowyne

3. ledna 2015 v 16:14 | Maianne |  Fashion kloubové panenky
Po dlouhé době jsem se opět odhodlala udělat pár fotek téhle zajímavé a krásné panenky od Wilde Imagination. Z hlediska pohyblivosti je to asi jejich nejlépe provedená panenka. Má krásné souměrné tělo a dvojité kloby v loktech i kolenou. Původné plán byl ji přemalovat na civilnější podobu, ale zatím nedošlo k realizaci a možná už ani nedojde, protože zřejmě půjde jinam. Tak ještě pár obrázků :D.


Fotky do kalendáře BJD panenek 2016 (leden a prosinec)

2. ledna 2015 v 12:55 | Maianne |  Kalendář BJD 2016
Oznamujeme zahájení přihlášek na leden (a prosinec Usmívající se) do kalendáře BJD panenek.
Protože letošním centrálním tématem je "Rok s květinou", měla by se na fotkám objevit květina kvetoucí nebo zajímavě rostoucí v daném měsíci.

1. Na prosinec navrhuji jako nejtypičtější Vánoční hvězdu nebo Vánoční kaktus. Proto vyhlašujeme toto téma již nyní, protože od vánoc vám určitě ještě doma aspoň jedna z nich kvete. Tak vyberte některou vaši krásku nebo krasavce a zkuste naaranžovat spolu s květinou.

2. V lednu to bude horší, moc květin teď nekvete (pokud nemůžeme odjet do Japonska a nafotit nějaké jejich typicky zimní květy :D). Ale zkusíme si poradit třeba tím, že najdete nějakou bíle kvetoucí orchidej, kalu, lilii nebo jinou pokojovou květinu s bílým květem. Zkuste ji spolu s vaším resinovým kamarádem nafotit v bílém nebo aspoň světlém pozadí.

Připomínám, že panenka by měla být zabraná aspoň ze 3/4.
Technické podrobnosti i popis tématu najdete v úvodním článku.
Uzávěrka přihlášek je 31.1.2015.

Těšíme se na spoustu krásných fotek.

Kalendář BJD panenek 2016

2. ledna 2015 v 10:56 | Maianne |  Akce oznámení 2015
V letošním roce začneme s fotkami do kalendářů brzy a změníme trochu podmínky. Protože dokončit a připravit kalendář do konce roku není reálné, budeme letos fotit dva kalendáře se dvěma tématy. Jeden se pokusíme připravit na rok 2016 a druhý bude nachystaný na rok 2017, takže další kalendáře budeme připravovat vždy až na následující rok a bude dost času nafotit, připravit i objednat kalendáře tak, abyste je mohli dát i pod stromeček Smějící se.

Dnes tedy zahájíme focení do kalendáře BJD panenek na rok 2016 s tématem "ROK S KVĚTINOU".
Podmínky pro focení zůstávají podobné jako loni. Dominantou by měla být nějaká květina, která kvete nebo aspoň roste v daném měsíci, a pak, samozřejmě, nějaká krásná panenka. Květiny to mohou být zahradní, luční, skleníkové i pokojové.
Ještě k technickým parametrům.
Protože květiny jsou barevné, zůstaneme i v tomto kalendáři u formátu na výšku a v barvě. Prosím, abyste posílali fotky v co největším rozlišení, protože po zvětšení na formát A3 je pak dost velká ztráta ostrosti. Podmínkou tedy je rozlišení alespoň 2200 x 2900 px.
Budeme se těšit na vaše fotky i na to, které budou nakonec vybrány.

Maianne a Lenka B.