Leden 2014

Fotky do kalendáře BJD panenek 2015 (leden)

26. ledna 2014 v 21:33 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Oznamujeme zahájení přihlášek na leden do kalendáře BJD panenek.
Protože letošním centrálním tématem je "Život stromu", měl by se na fotkám objevit strom (a neměl by to být jen kousek kmene Mrkající) a měl by tam být pokud možno sníh (když už to má být na leden Usmívající se). Také připomínám, že panenka by měla být zabraná aspoň ze 3/4.
Technické podrobnosti i popis tématu najdete v úvodním článku.
Uzávěrka přihlášek je 20.2.2015.

Těšíme se na spoustu krásných fotek.


Fotky do kalendáře Fashion 2015 (leden a únor)

26. ledna 2014 v 21:06 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Protože se už blíží konec ledna, vyhlašujeme podtéma i zahájení přihlášek fotek do kalendáře Fashion panenek na leden a únor.
Jak jsme již psali v úvodním článku, fotky mohou vznikat venku i v interiéru. Protože to má navodit atmosféru modelingových fotek, nemělo by být pozadí příliš výrazné, dominovat by měla panenka a její oblečení, doplňky.

Přidaným tématem na leden je - MOSKVA.
Znamená to, že panenky by měly být oblečené do kožíšků (z kůže nebo kožešiny), vysoké kozačky, kulichy nebo ušanky, prostě styl ruských zim. V pozadí nebo na podložce by (pokud tam nebude přímo nějaká připomínka nebo symbol Moskvy) měl být sníh.

Podtématem pro únor je - KODAŇ.
Jde o jejich symbol "malé mořské víly" a moře. Ovšem studené severské moře. Takže vhodné oblečení je ve stylu zimních lázní - kabáty, šály, vlasy rozevláté větrem, sněhu už tam moc být nemusí, spíše něco ve stylu kamenů na břehu moře, přístavní molo, lodě v pozadí (když už ne přímo symbol Kodaně :) ).

Uzávěrka termínů přihlášek na oba měsíce je 28.2.2014.


Novinky u Tonner

26. ledna 2014 v 21:00 | Maianne |  Novinky Fashion
I kfyž první "novinka" není vlastně letošní, ale z podzimu minulého roku, stojí za to ji zde zmínit, protože jde o úplně nový obličej a zcela nové tělo. Jde o řadu Deja Vu.

Asi nejkrásnější je La Vie de Versailles,


První novinky 2014 u Wilde

26. ledna 2014 v 20:15 | Maianne |  Novinky Fashion
Jako již loni, přišli z Wilde Imagination novinky na letošní rok 2014, které představili na lednovém workshopu. Zde je pár živých fotek z této akce, více najdete v albech na FB stránkách Wilde.Co nás čeká v tomto roce

23. ledna 2014 v 19:07 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Vítáme vás všechny v novém roce na našich stránkách a přicházíme za vámi hned se spoustou úkolů Smějící se i zajímavostí.

Prvním úkolem je vybrat termíny na jarní srazy v Brně a Praze (komentáře s výběrem termínů připojte u příslušných článků).

Dále nás čeká opět příprava kalendářů, tentokrát ale pouze panenek Fashion a BJD (podrobnosti najdete v příslušných článcích). Přečtěte si, prosím, pozorně články, protože je zde vysvětleno téma a dojde k určitým technickým změnám.

Příště vám přineseme pár novinek na stránkách Wilde a Tonner.

Kalendář Fashion panenek 2015

23. ledna 2014 v 18:47 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Protože jsme v loňském roce nestihli tento kalendář dodělat, ponecháme téma kalendáře stejné a zkusíme ho připravit na rok 2016. Jak jsme již psali u kalendáře s BJD panenkami, protože není reálné dokončit a objednat kalendář na následujícíc rok, pokud se fotí ještě v prosinci, budeme kalendáře připravovat o rok dříve. Letos tedy kromě tohoto kalendáře budeme fotit ještě jeden kalendář.Oznámení kalendáře vydáme za pár dní

Na rok 2016 tedy zůstává centrální téma celého kalendáře "SVĚTOVÉ METROPOLE".
Co to znamená? Že důraz bude kladen především na zajímavé pózování panenek a jejich oblečení (jeho nápaditost, vhodnost pro vybrané roční období) a - POZOR - podtématem každého měsíce bude jedna světová metropole. Není to sice nezbytné, ale oblečení by mohlo být stylizováno podle tohoto města nebo země, ve které se nachází.
Panenky mohou být foceny v interiéru a v jejich pozadí by mohlo být něco, co by vybranou metropoli symbolizovalo, připomínalo (kousek siluety významného objektů jako je např. Eiffelova věž, část fotky nebo obrázku z tohoto města, nějaký typický předmět s nějakým symbolem).
V podstatě se snažíme vytvořit něco jako jsou modelingové fotky, protože tyto krásky si to určitě zaslouží. Vím, že to nebude jednoduché, ale o to to může být zajímavější Smějící se.

Budou také trochu změny v technickém provedení.
Protože panenky, a zejména jejich oblečení, mají být ústředním motivem obrázků, je potřeba, aby na každém obrázku byla panenka zachycena buď celá nebo minimálně ze 3/4. Podmínkou také je, aby aspoň kolem hlavy (nad hlavou i na obou stranách) měla volný prostor, aby při tvorbě kalendářů nedošlo k nehezkým posunům v kompozici.
Panenky jsou vysoké, takže bude i letos formát na výšku a v barvě. Prosím ještě, abyste posílali fotky v co největším rozlišení, protože po zvětšení na formát A3 je pak dost velká ztráta ostrosti. Podmínkou tedy je rozlišení alespoň 2200 x 2900 px.
Budeme se těšit na vaše fotky i na to, které budou nakonec vybrány.


Kalendář BJD panenek 2015

23. ledna 2014 v 18:17 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Oznamujeme, že je zahájena příprava kalendáře BJD panenek na rok 2015. Sice pozdě Mrkající, ale vzhledem k tomu, že zima reálně teprve začíná, není to zpoždění tak tragické.
Letos bude jen jedno centrální téma pro celý kalendář, a to "ŽIVOT STROMU".
Co z toho plyne? Že na všech fotkách, které budete posílat, musí být nějak zachycen strom, celkový záběr nebo větve, neměl by tam být pouze záběr na kousek kmene, ale strom by měl být spolu s vašimi kamarády dominantou obrázku. A pojetí by mělo opravdu trochu zachytit, jak strom žije během celého roku. Od tichého spánku pod sněhovou pokrývkou, přes probuzení plné květů a mladých lístků, tiché sklánění nad vodou v letním večeru až po úrodu, kterou se odměňuje na podzim. Stromy žijí stejně, jako ostatní živé bytosti a tohle bych chtěla, abyste sledovali s vašimi kamarády.
Ještě k technickým parametrům.
Protože stromy jsou spíše vysoké, bude i letos formát na výšku a v barvě. Prosím ještě, abyste posílali fotky v co největším rozlišení, protože po zvětšení na formát A3 je pak dost velká ztráta ostrosti. Podmínkou tedy je rozlišení alespoň 2200 x 2900 px.
Budeme se těšit na vaše fotky i na to, které budou nakonec vybrány.

Maianne a Lenka B.


Jarní sraz sběratelů panenek v Brně

23. ledna 2014 v 17:21 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Dalším srazem, který nás na jaře čeká, je sraz sběratelů panenk v Brně. Tento sraz je více zaměřený na BJD panenky, ale i letos vám chceme ukázat nějaké zajímavosti, které možná tolik neznáte. Zatím je to ale překvapení. Teď potřebujeme vybrat termín, abychom mohli zarezervovat prostory.

Po dohodě jsme vybrali dva termíny, a to
- 10.5.2014 nebo
- 17.5.2014
Prosíme tímto všechny zájemce, aby do komentáře napsali, který termín by se jim hodil lépe a podle počtu pak budeme volit finální datum.
POZOR! Uzávěrka pro výběr termínu je již 15.2.2014!
Sraz se bude konat jako loni v penzionu FINO Club v Modřicích u Brna.
Podrobnější informace o programu vám ještě oznámíme, teď jen orientační:
Oficiální zahájení v sobotu v 10 hodin, oficiální konec v 18 hodin.
Pro zájemce bude opět možnost zajistit přespání do neděle. Tentokrát doufáme v lepší počasí, aby došlo i na venkovní focení.
Těšíme se na vás na všechny.


Jarní sraz sběratelů panenk v Praze

23. ledna 2014 v 17:02 | Maianne |  Akce oznámení 2014
Protože už se blíží konec zimy (podle kalendáře Mrkající), je nejvyšší čas začít plánovat jarní srazy. První sraz bude tradičně v Praze, v restauraci Ferdinanda. Zkusíme letos dohodnout rezervaci celého horního prostoru, takže by uzavřená část mohla sloužit pouze pro vystavení panenek a vaší tvorby (případně obchůdky) a povídání by se odehrávalo v otevřené restaurační části. Abychom ale mohli dohodnout rezervaci, je potřeba vybrat termín. Vzhledem k brněnskému srazu, který je plánovaný na květen, nabízíme pro pražský sraz dva termíny
5.4. nebo 12.4.
Prosím tedy zájemce, kteří se chtějí účastnit, aby v komentáři uvedli, který termín by se jim hodil víc nebo jestli je jim to jedno.

Místo konání: restarurace Ferdinanda roh ulice Opletalova a Politických vězňů, Praha 1.
Program: bude obvyklý, pochlubení se s krásnými kreacemi, panenkami, vlastní tvorkou ... a samozřejmě hromada povídání, focení.

Otevření je v 11 hodin, pokud chce někdo vystavovat, bylo by dobré, aby dorazil o chvíli dříve, aby byly vystavované panenky i tvorba připravené.
Počítáme s větším prostorem, takže se nebojte vzít své panenky ve větším počtu. Prosíme jen, aby jste své krásky vhodně oblékli, je to konečně jarní sraz Smějící se.
Takže jsou vítány všechny jarní oblečky (od šatů přes kabátky až po doplňky), květinářky s jarními kyticemi Mrkající, hospodyňky připravené na jarní úklid, dámy chstající se na jarní procházku, divoké slečny vyrážející zkusit své kouzlo na poblouzněné mladíky. Panenky mohou být libovolných velikostí i typů, záleží hlavně na jejich "vybavení" Usmívající se.
Moc se na vás všechny těšíme. V případě dotazů můžete psát i na kontaktní maily.