Wilde Imagination

15. července 2012 v 20:00 | maianne |  Ostatní BJD

Wilde Imagination

Základní informace:

Společnost byla založena v roce 2006 jako odnož společnosti designéra Roberta Tonnera a sídlí v New Jersey ve Spojených státech. Jako první uvedla panenku Ellowyne a následně přidávala další včetně skutečné BJD panenky Evangeline.

Oficiální stránky: www.wildeimagination.com

Dají se také běžně koupit na eBay a u nás se objevují na Aukru nebo mimibazaru.


Modely:

Ellowyne Wilde
Tuto panenku navrhl designér Robert Tonner. Panenka je vysoká 16" (40 cm) a je vyrobena z velmi kvalitního vinylu. Nejde o BJD, ale o typickou pohyblivou panenku (jako jsou ostatní Tonnerky) s 12 body ohybu (přes normální klouby), které umožňují nastavit různé polohy. Panenka sama nestojí, ale dodává se standardně se stojánkem.

Ellowyne má ručně malovaný obličej. Proporcemi i vzhledem vypadá jako dívka tak 13 až 15 let. Některé modely mají vsazení skleněné oči s nalepenými řasami, ale většina je má ručně malované. Rovněž vlasy má většina modelů všité a jen několik jich má paruku. Typická velikost paruky je 7-8".

Každý model je jiný - jiné oči, vlasy, barva pleti a každý má specifické oblečení (podle nálady, počasí, ročního období Mrkající).

V tomto roce je plánováno představení prvního modelu z resinu, který bude konstruován jako typická BJD panenka.Do této řady patří ještě panenky Amber, Prudence a Lizette - mají stejné tělo jako Ellowyne, ale liší se obličejem. V každém katalogu je jich jen pár.


Amber

Prudence
Lizette

Cena panenek se pohybuje od 90 $ - 110$ u základních panenek v jednoduchém oblečení.
Plně oblečené modely se pohybují od 135$ až do 180$, většinou podle toho, zda mají paruku, skleněné oči a jak složité a luxusní mají oblečení.
Luxusnější modely jsou vždy v limitované edici (nejčastěji 350 kusů).


Evangeline Ghastli
Vytvořil ji designér Joe Petrollese inspirovaný Timem Burtonem a rodinou Adamsnovou a umístil ji do podkroví domu Barkley Manor, stojícího naproti hřbitovu, v Ipswich (Anglie).

Panenka je vytvořena z velmi kvalitního vinylu a několik vybraných modelů z tvrdého resinu. Vinylové modely jsou 17" vysoké, modely z resinu 19".
Je konstruovaná jako BJD panenka, i když u základního modelu je konstrukce kloubů hodně nekvalitní. Má tudíž problémy sedět a klouby, zejména u nohou, nedrží dobře v nastavené pozici. Je ale možné ji postavit i bez stojánku. Modely z resinu jsou již kvalitou srovnatelné s klasickými BJD.
V tomto roce začali s přípravou nového základního modelu, který je z ještě tvrdšího vinylu, ale hlavně má mít již kvalitní kulovité klouby, které odstraní nedostatky při tvarování pozic, zejména sezení. Výška nového těla je 18".

Evangeline má vždy vsazené skleněné oči s nalepenými řasami, oči se ale nedají měnit. V poslední době má většina modelů paruku (typická velikost je 6 - 7").
Panenka má velmi specifický vzhled - hlava je poněkud větší, protáhlá, s velikýma očima. Tělo je vzhledem k hlavě hubené a má velké dlaně a chodidla a poměrně velké poprsí.
Model z resinu má trochu odlišný obličej, méně protáhlý a menší oči.Cena základních modelů z vinylu se pohybuje kolem 145$ (jsou jen v jednoduchém oblečení). Plně oblečené modely se nyní pohybují od 190 do 225$. Vždy se prodávají v limitované edici, nejčastěji 350 ks.

Modelů z resinu je vždy jen pár a jsou v limitované edici 100 - 125 kusů. Cena se pohybuje od 425$.


Zkušenosti:

Panenky řady Ellowyne jsou velmi dobře navržené, kromě omezení daného standardním kloubovým napojením (kloub je napojen přes čep a má omezenou pohyblivost) se dají tvarovat do běžných pozic. Oblečení i vlasy a malba obličeje jsou vždy kvalitně udělané.

Evangeline výškou odpovídá klasickým 1/4 BJD, ale současné modely jsou málo pohyblivé. Většina navržených šatů má navíc velmi úzkou sukni, takže i postavení panenky do stojánku je problém. Nový model by ale měl tyto nedostatky odstranit.
Nedostatky stávajících modelů ale vyvažuje její zajímavý obličej i zvláštní proporce těla. Já sama ji mám velmi ráda a prozatím jí její nedostatky odpouštím Mrkající.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama